Aktuality

Pandemia koronavirus.

Vzhladom na postupne uvolnovanie prísnych opatrení v suvislosti s pandemiou koronavirusu a podla vyjadrenia ministra zdravotnictva p.Mareka Krajčiho, začíname od 1.5.2020 realizovat preventívne vyšetrenia.Vykonavané budu za prísnych hygienickych podmienok.

Všetky pacientky,okrem tehotnych v poradni, nas musia pred fyzickou navštevou ambulancie kontaktovať telefonicky alebo e-mailom: 0911/6060115 alebo  032/7763620. V ambulancii bude prítomna vždy len 1 pacientka, s rúškom na tvari, predtym použije dezinfekciu ruk. Počet vyšetrenych pacientok denne bude preto limitovany.

Ambulancia bude okrem stredy  pracovat v normálnych ordinačnych hodinach. 

Vzhľadom na závažnú epidemiologickú situáciu, usmernenia Úradu verejného zdravotníctva SR a Ministerstva zdravotníctva SR v súvislosti so šírením prenosného vírusového ochorenia COVID-19 Vás prosíme,aby ste vyšetrenie neabsolvovali v tychto prípadoch:

1. ak máte prebiehajúce ochorenie dýchacích ciest (napr. kašeľ, nádchu, bolesti hrdla, dýchavičnosť), horúčku, únavu alebo ak máte podozrenie na vírusové ochorenie

2. ak ste v posledných 2-3 týždňoch Vy alebo Vaši blízki členovia rodiny absolvovali cestu do zahraničia

3. ak ste boli v kontakte s osobou pozitívnou na koronavírus alebo s osobou, ktorá je v karanténe

4. ak ste bola pozitívne testovana na koronavirus Vy alebo člen Vašej rodiny,s ktorym žijete v spoločnej domácnosti. Vyšetrenie može byt realizovane až 3 týždne po druhom negatívnom teste na koronavirus. 

5. ak mate v rodine kamionistu, ktory počas pobytu na Slovensku je s Vami v spoločnej domacnosti 

Z dôvodu vzájomnej bezpečnosti Vás žiadame:

1. aby ste do čakárne vstupovali v s ochranným rúškom na tvári alebo respirátorom bez výdychového ventilu a ponechali si ho po celú dobu zotrvania v priestoroch ambulancie (ak nemáte k dispozícii rúško, môžete použiť šatku s dôkladným prekrytím nosa a úst), ak máte respirátor s výdychovým ventilom je nutné súčasne použiť aj ochranné rúško.

2. aby ste do čakárne ambulancie vstupovali bez sprievodu ďalších osôb pokial to nie je nevyhnutne(bez partnera, bez rodinných príslušníkov, atď.)

V prípade, ak potrebujete predpísať e-recept, kontaktujte nás telefonicky.

UVEDENÉ USMERNENIA A POKYNY PLATIA PRE VŠETKY PACIENTKY (VRÁTANE TEHOTNÝCH ŽIEN).